Eesti meistrivõistlusedMeistriliigaSaalijalgpall Eestis

Täna algab Betsafe saaliliiga

Möödunud nädalavahetusel tehti algust saalijalgpallihooajaga, kui avamängus suutis superkarika võita Tallinna SK Augur Enemat. Täna asub Augur võistlustulle Betsafe saaliliigas, kui võõrustab avamängus uustulnukat Tartu Maksimumi.

2014/15 hooajal tiitli võitnud SK Augur/Enemat loodab tänavu meistriks tulla. “Vähemaga ei lepi,” ütles meeskonna peatreener Marko Arge. “Peamised konkurendid on Cosmos, Rinopal ja Narva. Cosmos võib väga tugev olla – nad hakkasid ka varakult treenima, aga eks näis, kas nad hooaja lõpuni nii ka kestavad. Rinopal on ka väga korralik tiim, sest sai tugevdust Nõmme põhitegijate näol.”

Augur on eelmistel hooaegadel näidanud, et suudab põhiturniiril konkurentidele tagatulesid näidata, aga play-off-mängudes pole alati õnnestunud oma potentsiaali realiseerida. “Tihtipeale on play-off’is meid seganud vigastused. Sellest tulenevalt on võib rütm kaduda, lisaks on mõned mängijad kevadel alla oma võimete mänginud, kui mängud tähtsamaks ja pingelisemaks muutuvad. Füüsiline vorm pole seni meile takistuseks olnud, ikka vigastused,” lisas Arge.

Auguriga on teiste seas liitunud Marten Saarlas, Ian-Erik Valge, Hans-Kristjan Aasma ja Rasmus Tomson. “Saarlas on meil varem mänginud, kuid eks kõik mehed peavad veidi olukorraga alles harjuma. Lisaks on Hans-Kristjan vigastatud ja pole veel treeningutele jõudnud. Ilma oleme jäänud kahest võtmemängijast, Eerik Reinsoost ja Vladislav Tšurilikinist,” sõnas Arge.

Täna algab Auguri jaoks hooaeg kohtumisega uustulnuka Tartu Maksimumi vastu. “Kui meistriks tahad tulla, pead võitma kõiki!” ütles meeskonna peatreener lühidalt.

Tartu Maksimumi esindaja Maksim Mitrofanov loodab täna Augurile hambaid näidata. “See võib tunduda veidi enesekindel väide, aga pole mõtet tulla platsile, kui sa ei kavatse mängu võita. Meie tänane eesmärk on võit Auguri üle,” ütles Mitrofanov. Kui visata pilk kevadele, loodab Mitrofanov näha oma meeskonda kuue parema seas. “Selle hooaja esmaseks eesmärgiks oleme seadnud pääsemise play-off’i.”

“Favoriidid on nagu tavaliselt – Narva, Cosmos, Rinopal ja Augur. Hooajaeelsel ettevalmistusperioodil oleme pidanud treeningmänge kolme esimesega ja nende põhjal julgen väita, et hetkel kõige stabiilsem ja ühtlasem on Cosmos, kuid nii Narva kui ka Rinopal on samuti kindlasti tugevad võistkonnad. Augur on viimastel aastatel alati mänginud hästi põhihooaja faasis ja lisaks võitsid nad äsja toimunud superkarika,” lisas Mitrofanov.

Kui täna lähevad vastamisi Augur/Enemat – Maksimum, siis Betsafe saaliliiga avavoorus toimub homme üks kohtumine, kui Sillamäe Smsraha võõrustab Viimsi Rinopali. Voor lõpeb kahe kohtumisega pühapäeva õhtul, kui FC Cosmos kohtub Kehra Spordikompleksis mullu esiliigas pallinud Tartu Ravens Futsal EMÜ SK-ga ning tiitlikaitsja Narva United FC võõrustab kohalikus Spordikeskuses Sillamäe FC NPM Silmetit.

Tiitlikaitsja Narva on hooaja eel kaotanud mitmeid tähtsaid mängijaid ja võistkonna eestvedaja Aleksandr Dmitrijev on tänavuseks seadnud eesmärgi jõuda poolfinaali. “Esindasime augustis Eestit UEFA Futsal Cupil, kuid pärast seda jäime ilma mitmest oluliselt lülist meie meeskonnas. Eduard Bader läks tagasi Sankt-Peterburgi liigasse mängima, Vitali Andrejev liitus Sillamäe FC NPM Silmetiga ning koondislane Stanislav Bõstrov tänavusel hooajal kaasa ei tee. Nii et oleme kaotanud mitmeid võtmemängijaid, aga samas on meil ka mitmeid uusi mehi.”

Dmitrijev usub, et kevadel esimest korda Eesti meistriks tulnud meeskonnal on raske oma saavutust korrata. “Ma olen üsna kindel, et võitjaks tuleb Cosmos, Rinopal või Augur. Ise loodame, et oleme nende kolme tugevama kõrval neljas poolfinalist. Sealt saame juba edasi vaadata. Peame leidma uue koosseisuga ühtse hingamise ning loodame, et väljakul koostöö sujub,” lisas Dmitrijev.

Saalikoondise peatreener Dmitri Skiperski toob favoriitidena samuti välja “suure neliku”, kui koondise juhendaja pakub neljaks tugevaimaks Auguri, Cosmose, Rinopali ja Narva. “Need meeskonnad peaksid ikkagi teistest üle olema. Tagumisel nelikul, kus on kaks Sillamäe ja kaks Tartu meeskonda, saab olema väga raske konkureerida. Tihtipeale jääbki õhku küsimus, kas ühes linnas peaks hoopis välja panema ühe tugeva tiimi. Aga Tartu tiimidest rääkides on tegu erineva taustaga meeskondadega ja see on hea. Ambitsiooni neil on, aga eks näis, kas tänavu on neil sportlikult võimalik teistele vastu saada. Loodetavasti teevad kõik sammu edasi!”

Betsafe saaliliigas jõuavad kevadistele play-off-mängudele kuus meeskonda – kaks paremat pääsevad otse poolfinaali ning põhiturniiri 3.-6. koht selgitavad veerandfinaalis välja veel kaks poolfinalisti. Seitsmenda koha omanik peab leppima üleminekumängudega ning viimase koha lõpetanu mängib 2018/2019 aste madalamal ehk esiliigas.

Betsafe saaliliiga 1. voor:

Tallinna SK Augur Enemat – Tartu Maksimum, 3. november kell 19.30 Kristiine Spordihall
Sillamäe Smsraha – Viimsi Rinopal, 4. november kell 19 Sillamäe Spordikompleks
Tallinna FC Cosmos – Tartu Ravens Futsal EMÜ SK, 5. november kell 18.30 Kehra Spordikompleks
Narva United FC – Sillamäe FC NPM Silmet, 5. november kell 19 Narva Spordikeskus

 

Allikas: Soccernet.ee 

Autor: Kasper Elisaar 

Show More

Seotud artiklid

Jäta kommentaar